Anasayfa / Personel Alımları / THY teknisyen personel alımı yapacak işte şartları

THY teknisyen personel alımı yapacak işte şartları

Türk Hava Yolları bünyesine katacağı yeni teknisyen adaylar alacağını duyurdu. THY teknisyen personel alımı yapacağından dolayı şartlarını da açıkladı. Bu şartlar nelerdir?
2017 yılı içerisinde THY teknisyen personel alımı için kolları sıvadı.  Alım yapılamsı planlanan personel sayısı hakkında bir bilgi gelmezken  farklı şartlar aranacak olduğu bilgisi ulaştırıldı.

THY Teknik ve lise mezunu personel alımı yaparken bir çok şartı adaylara sunmaya hazırlanıyor. Bu şartlara uyan personellerin alımı hızlı bir şekilde yapılacağı duyurusuda bizlere gelmiş bulunuyor. Türk hava Yolları’nda çalışmak isteyen adaylar hangi şartlarla karşılaşacak?

Şartlar Neler?

 Sivil hava taşıtlarının bakım/onarımı kısmında en az 3 yıl iş tecrübesi bulunmak, A kategori, B1 uçak gövde-motor veya B2 aviyonik kategorileinde aktif lisans sahibi olmak, ingilizce olarak kendini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilme kabiliyetinde olmak.  T.C vatandaşı olmak, Askerlikten muaf olmak veya bir ilişikliği bulunmamak, sicil ve arşiv kaydı olmaması takım çalışmasında uyumlu ve düzneli olmak, paratik ve sonuç odaklı olmak aranan şartlar arasındadır. 

Tavsiye :  SGK sözleşmeli büro personel alımı duyurusu yayınlandı

Tüm bu şartlara uyan  ve THY personeli olarak görev yapmak isteyen adaylar  başvurularını ilgili intenet sayfalarından yapabilirler.

Ayrıca eklenen bir madde ise Lisanslı uçak bakım teknisyenleri en az lise mezunu olmak zorundadır. 

THY Türk Hava Yolları – Kariyer İlanları İçin TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir