Anasayfa / Gündem / Toki emekliye 300 TL taksitle ev kampanyası başlatacak

Toki emekliye 300 TL taksitle ev kampanyası başlatacak

TOKİ’den emeklileri ilgilendiren önemli bir kampanya! Ayda yalnızca 300 TL ödeyerek emeklilerin ev sahibi olmasını hedefleyen TOKİ kampanyayı resmi olarak ilan etti.

TOKİ, yıllardır Türkiye’de yaşayan vatandaşların uygun ödeme koşulları ile evi olması için çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında da yapacağı çeşitli kampanyalarla gündeme gelen TOKİ’nin sıradaki hedefi ise emekliler. Bu yıl içinde 15 bin yeni konut inşaatını tamamlayacak olan kurum emekliler için düğmeye bastı ve oldukça avantajlı bir kampanya ile emeklilerin kendi evlerinin olması için çalışacak.

AYDA 300 TL ÖDEYEREK EV SAHİBİ OLACAK

Yakın zamanda tamamlanacak olan 65 bin konutun15 bininin emekliere tahsis etmek için hazırlıklara başlayan TOKİ, emekli olanların kuraya katılması ile onları ev sahibi yapacak. Yalnızca kimliklerini ibraz ederek kuraya katılabilecek olan emkliler ayda sadece 300 TL ödeyerek ev sahibi olabilecekler. 

EMEKLİ BAŞVURU ŞARTLARI

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

T.C. vatandaşı olması,

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,

Tavsiye :  İstanbul Konut Fiyatlarında 6 Yılın En Az Yükselişi

Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanmaktadır.),

Başvuru sahibinin Sosyal Güvenlik Kurumundan Emekli olması (Emeklinin vefat etmesi durumunda, vefat eden emeklinin yalnızca dul eşi başvuruda bulunabilir)

Eşlerden her ikisinin de emekli olması durumunda, yalnızca birinin başvuruda bulunması gerekmektedir.

Emeklilere Özel – TOKİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir