Anasayfa / Personel Alımları / TÜBİTAK İşkur Aracılığıyla Engelli İşçi Alımı Yapacak

TÜBİTAK İşkur Aracılığıyla Engelli İşçi Alımı Yapacak

22 Şubat ve 3 Mart arasında mutlaka İŞKUR’a Kayıt Olun! TÜBİTAK İşkur Engelli İşçi Alımı yapıyor!

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TUBİTAK, İŞKUR aracıyla yaptığı iş duyurusunda Engelli İşçi alımı yapacağını duyurdu. TÜBİTAK İşkur Engelli İşçi Alımı  başvuru şartları ve süreci ile ilgili bilgilerin verildiği ilanda, 22 Şubat ve 3 Mart arasında, işe talip engelli adayların İŞKUR’a kayıtlarının yaptırması gerekiyor.

Türkiye’de bilim ve teknolojiyi teşvit etmek amaçlı 1963 de kurulan TUBİTAK, engelli işçi alımını İŞKUR aracılıyla yapacağını duyurdu.

Şartları

TUBİTAK’ın  Büro Memuru alımı için yayınladığı ilanda, alınacak personel için önlisans mezunu olması ve EKPSS puanına sahip olması şartı arıyor. Kamu haklarından mahrum olanlar bu iş için başvuramayacak. Alınacak personel için yapılan güvenlik soruşturmasının  olumlu olması da gerekiyor.

Tavsiye :  Devlet Demir Yolları ( TCDD ) İşçi Personel Alım ilanı Yayınlandı

TUBİTAK, İŞKUR aracılıyla verdiği ilanda, başvuracak adayların ilanının yayınlandığı tarihten itibaran 10 gün içinde İŞKUR un intenet adresi , iskur.gov.tr intenet adresine yada işçi alımının yapılacağı  İl/Hizmet Merkezine başvuru yapabileceğini duyuruldu.

Başvuran adayların gerçeğe aykırı beyanı ise geçersiz sayılacak ve gerekirse hakkında yasal işlem uygulanabilecek.
2016 EKPSS yani Engelli Personeli Seçme Sınavına girip puan almış adayların, puan, tecrübe, eğitim, yabancı dil bilgisi ve öncelik durumları da işe alımlarında gözönüne alınacak. Bu belgeleri de yazılı ve sözlü sınavdan önce ibraz etmek durumdalar. Başvuracak adaylara başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir