Anasayfa / Personel Alımları / Türk Hava Yolları Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Türk Hava Yolları Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Pilot yetiştirmek için alımlar yapan Thy personel alımı yapacağını duyurdu. 2017 yılı içinde 5500 personel alımı yapacak olan Türk Hava Yoları’nda çalışmak için gerekli şartlar ise şöyle belirtildi.
Belirli şartlarla insanları bünyesine alan Türkiye’nin en çok tercih edilen hava ulaşımı Thy personel alımı nasıl yapılmaktadır? En az ilköğretim mezunu olmak zorunda olan vatandaşlar başvuru yapabilmektedir.5 bin 500 kişinin alınacağı biliniyor.Sadece Türkiye’de değil dünyada da kendini duyurmayı başaran Türk Hava Yolları vatandaşa iş imkanı sunmakta.Yurtdışında iki büyük takıma da sponsor olan ve ünlü futbol oyuncularıyla reklamlar çeken Thy,her yıl uçak sayısını arttırarak büyümeye devam etmekte.Uçak sayısını arttıran Thy için pilot,hostes vb. iş alımları gerekmektedir.Bu yüzden 5500 gibi bir rakamla alım yapacağını açıklamıştır.

20 Mayıs 1933 te kurulan ve dünyaya yayılan THY,dünya da en iyi hava yolları arasından 4.olmayı başarmıştır.Kendini katlaya katlaya büyümeyi başaran Türk Hava Yolları 2017 de de en çok tercih edilenler arasında yerini korumayı başardı.Yurtiçi veya yurtdışı ulaşımları güzel ve sıkıntısız olan uçaklarıyla güler yüzlü çalışanları müşteriyi memnun etmeye devam ediyor.

Tavsiye :  Devlet Personel Başkanlığı Sağlık Bakanlığı Personel Alımına Dair Bilgi Yayınladı

THY Alımı İçin Kimler Başvurabilir

5500 kişinin alınacağını duyuran Thy için bir çok insan başvuru da bulunmaya başladı.Peki kimler başvurabilir? Thy için eğitiminizin ilköğretim mezunu olması yeterli.Bunun dışında başvuru için istenilen şartlar şu şekilde;
MS Office programlarına hakim olmak bazı personellikler için geçerli şarttır.
Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmaları gerekmektedir.
Tecrübeli ya da tecrübesiz herhangi bir ayrım yapmadan başvurabilirsiniz.
T.C. Vatandaşı olmak şarttır,
01.01.1987 tarihinden sonra doğmuş olmak ve 18 yaşının altında olmamak,
Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak şartı vardır kadınlarda ise boy 160 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamalıdır.
Bu şartlara uygun herkes başvuru da bulunabilir.
Sicil kaydının bulunmaması gerekmektedir,
Daha önce Thy ile ilgili herhangi bir işten atılmamış olmak.

THY – Türk Hava Yolları – Kariyer İlanları İçin TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir