Anasayfa / Personel Alımları / Türk Hava Yolları Yetiştirmek Üzere Pilot Alımı Yapıyor Şartlar Açıklandı

Türk Hava Yolları Yetiştirmek Üzere Pilot Alımı Yapıyor Şartlar Açıklandı

Thy Pilot alımı başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular 30 Nisan Pazar 2017 tarihinde sona erecek. Adaylar için başvuru şartları yazımızda.

Türk Haval Yolları pilot arayışına devam ediyor. 2017 yılı için yapılan duyuruda bünyesinde çalıştırmak üzere pilot alımı gerçekleştiren kurumda çalışma şartları da oldukça uygun.

Türk Hava Yolları 2017 yılı içerisinde kurum bünyesinde yetiştirip istihdam etmek amacıyla yetiştirilmek üzere pilot adayları alımı başlattı. Pilotluk için başvurular alınmaya başlandı. Başvurular, 30 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.

Tavsiye :  700 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Şartlar Açıklandı

Şartlar neler;

Pilot adaylarında aranan özellikler ise şunlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lisans mezunu olmak, 1 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olmak, erkek adaylar için en az 165 cm’den kısa ve 190 cm’den uzun olmamak, kadınlar için 160 cm’den kısa ve 190 cm’den uzun olmamak ayrıca beden kitle endeksinin uyumlu olması şartları aranıyor. Adli Sicili’nin bulunmaması, daha önceden THY ve diğer kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik nedeniyle atılmamış olması gerekiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir