Anasayfa / Gündem / Türkiye Diyanet Vakfı 2017 Uluslararası İHL Burs Başvuruları Başladı! Başvuru Şartları Neler?

Türkiye Diyanet Vakfı 2017 Uluslararası İHL Burs Başvuruları Başladı! Başvuru Şartları Neler?

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine verdiği burs imkanı için başvurular başladı. Vakıf başvurulara yönelik yaptığı açıklamada başvuru şartlarını duyurdu.
 Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ortak çalışması olan Uluslararası İHL Bursu için Türkiye Diyanet Vakfı’nın resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamada burs için başvuru şartları ve tarihleri duyuruldu.

 2017 Yılı Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İHL Bursu Başvuruları Başladı!

 Türkiye Diyanet Vakfı’nın öncülüğünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteği ile uluslararası öğrencilere her yıl tanınan burs imkanı yüzbinlerce öğrencinin yüzünü güldürüyor. 2017 yılı için de bursların devam edeceğini duyuran Türkiye Diyanet Vakfı, burs imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler için başvuru şartları ve başvuru tarihlerini resmi sitesi üzerinden açıkladı.

Tavsiye :  Konut Sigortası Yaptırmanın Yararları

 Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İHL Bursu Başvuru Şartları

 Vakıf Uluslararası İHL Bursu için başvuru şartlarını; Öğrencinin, T.C. Vatandaşı yada vatandaşlık hakkına sahip olunması, 2001 yılı itibariyle doğmuş olması, bekar olması, ülkelerindeki eğitim ve öğrenim hayatları boyunca disiplin cezası almamış olması, temel eğitimini kendi ülkesinde tamamlamış olması, sığınmacı ya da mülteci olmaması ve vatandaşı olduğu ülkede ikamet kaydının bulunması şeklinde duyurmuştur.

 Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İHL Bursu Başvuru Tarihleri

 Belirttiğimiz gibi Türkiye Diyanet Vakfı, Uluslararası İHL Bursu’na ilişkin yapmış olduğu açıklamada başvuru tarihlerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 1 Mart 2017 ile 15 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurular gerçekleştirilecektir. Sonuçlar ise 15 Haziran 2017 ile 30 Haziran 2017 tarihleri arasında açıklanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir