Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Türkiye İş Bankası ATM Para Yatırma ve Çekme Müşteri Limitleri

Türkiye İş Bankası ATM Para Yatırma ve Çekme Müşteri Limitleri

Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Türkiye İş Bankası, ülke genelinde en çok ATM bulunduran bankalardandır. İş Bankası ATM’leri üzerinden havale – EFT işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında bütün borçlar, İş Bankası ATM’lerinden görüntülenmektedir. 7-24 ülke genelinde hizmet vermekte olan ve her geçen gün önemli gelişmelere imza atmaktadır.

Bankalar ATM’lerden günlük para çekme limiti koymaktadır. Banka tarafından koyulan bu limitler müşteriden müşteriye değişkenlik göstermektedir. İçeriğimizde Türkiye İş Bankası ATM para çekme limiti detayları yer alacaktır.

İş Bankası ATM avantajları

Bankamatiklerden artık İşcep Karekod ve Bluetooth ile de kartsız para çekme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanında hisse alım satım işlemleri gerçekleştirme olanağı da sağlanmaktadır.

Turkcell, Türk Telekom (Avea) ve Vodafone hatlarına da banka ATM’si üzerinden para yüklenebilmektedir. Diğer banka kartlarıyla da para çekme, para transferi ve bakiye görüntüleme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İş Bankası ATM’lerinden günlük para çekme limiti bütün müşteriler için en az 1500 TL olarak belirlenmiştir. Ancak bu noktada müşterinin gelir durumuna ve yaptığı işe göre para çekim limiti değişkenlik göstermektedir. Ancak müşteri grubu değiştirmek istemeden daha üst limitli kredi çekmek isteyen müşteriler, bankaya 10-15 bin TL tutarında bir ücret ödemektedir. Böylelikle günlük çekim asgari limiti 2 bin 500 TL’ye çıkmaktadır.

Tavsiye :  Tatil İçin Kredi Veren Bankalar ve Kredi Kampanyaları

ATM’lerde para yatırma limiti var mı?

İş Bankası ATM’leri üzerinden günlük para yatırma limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerinde bir yatırım yapmak için yine standartın üzerinde bir gelir elde etmek gerekmektedir. Banka şubesi ile gerekli görüşmeler gerçekleştirilerek bu konuda hassasiyetler gösterilmektedir. Para çekme limiti artırmak için banka bir miktar ücret talep edebilmektedir. Para çekme limiti yetersiz olan kişiler şube ile görüşme gerçekleştirerek bilgi alabilmektedir.

Komisyon ücretleri

İş Bankası ATM’leri üzerinden başka bir hesaba para yatırma işlemleri için 4.5 TL hesap işletim ücreti alınmaktadır. EFT işlemlerinde ise gönderilen para miktarına göre belirli oranlarda komisyon ücreti alınmaktadır.

İş Bankası ATM’lerinden döviz bozdurma işlemleri gerçekleşir mi?

Genellikle banka ATM’leri üzerinden gerçekleşmeyen döviz bozdurma işlemi, İş Bankası ATM’lerinden gerçekleştirilebilmektedir. Döviz bozdurma işlemlerinden banka müşterisi olmayanlar da faydanabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir