Anasayfa / Kredi Kartları / Vakıfbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları insanların hayatlarına birçok kolaylık ile beraber kimi zaman limit konusunda idareli davranılmaması nedeni ile zorluklar da getirebilmektedir. Bu nedenle kişiler kullanmakta olduğu kredi kartlarını bu ve benzeri nedenler ile kapattırmak isteyebilmektedirler. Eğer siz de Vakıfbank’tan almış olduğunuz bir kredi kartını iptal ettirmek ve kullanıma kapatmak istiyorsanız o halde vakıfbank kredi kartı iptali süreci ile ilgili şu bilgilere sahip olmalısınız:

-Eğer kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız o halde tercih edebileceğiniz en temel yöntem, üzerinde kredi kartı numaranızında yazılı olduğu ve kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi beyan ettiğiniz bir dilekçe ile size en yakın Vakıfbank şubesine giderek kredi kartı iptal dilekçesi teslimini yapabilirsiniz. 

-Kredi kartınızı dilerseniz şubeye gitmeden 444 0 724 nolu vakıfbank telefon bankacılığı hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine durumunuzu bildirerek de iptal ettirebilirsiniz.

Tavsiye :  Passolig ile Market’te 20TL İade Şartları Neler, Kampanya Detayları

#Kredi kartı iptali için ilgili adımlardan herhangi birisini yaptıktan sonra 7 gün içerisinde kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır.

#Telefon bankacılığı üzerinden yapacağınız kredi kartı iptali işlemine ilişkin hangi müşteri temsilcisi ile hangi gün ve saatte konuştuğunuzu mutlaka kayıt edin. Kimi zaman bankaların kredi kartı kapatma hususunda hassasiyet göstermediği bilinmektedir, bu nedenle ileride oluşabilecek olumsuzluklara karşı kendinizi korumak için bu bilgileri saklayın.

#7 gün sonra kredi kartı bilgilieriniz ile vakıfbank intenet bankacılığı ekranından bireysel müşteri olarak giriş yapmayı deneyin. Eğer giriş yapılamıyorsa kartınız iptal edilmiş demektir.

#Kredi kartınızın borcu varken de kartınızı kapattırabilirsiniz. Böylelikle kartı kullanamazsınız ancak borcunuzu zaman içerisinde kapatarak kartınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir