Anasayfa / Kredi Notu / Vakıfbank Kredi Notu Sorgulama

Vakıfbank Kredi Notu Sorgulama

Bankalar açısından tüketicilerin sahip oldukları kredi notları, bu kişilerin kredilendirilebilmesi adına büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda bir bankadan kredi alınacakken, bankalar öncelikle kişilerin kredi notlarına ve daha sonra gelir durumlarına bakmaktadır. Zira bu durum işletmeler için de geçerli olmakla beraber, işletmeler için de risk raporuna bakılmaktadır.

Öte yandan birbiriyle ilişki içerisinde olan işletmeler, birbirlerine borçlu olarak mal alım ve satımı yapabilmektedir. Bu nedenle birbirini iyi tanımayan iki işletme arasındaki alım satımlarda da işletmeler bir diğerinin kredi notunu bilmek istemektedir. Zira kredi notu kötü olan bir taraf, diğer işletmeden borçlu olarak yüklü bir miktarda alım yapacağı zaman bu anlamda geri ödemeler konusunda sorun yaşanıp yaşanmayacağını satış yapan işletme bilmekt isteyecektir. Bu durumda kişiler eğer dilerlerse vakıfbank kredi notu sorgulama hizmetinden faydalanarak hem kendilerinin hem de diğer işletmelerin risk raporunu ve çek raporunu görüntüleyebilmektedir.

Tavsiye :  Kredi Kayıt Bürosundaki Hatalı Bilgiye İtiraz Etme, Nasıl İtiraz Edilir, İtiraz Süreci

VAKIFBANK RİSK VE ÇEK RAPORU SORGULAMA

Vakıfbank, Kredi Kayıt Bürosu’nun kurucularından birisi olarak kredi notlarına ilişkin olarak birçok hizmeti bireysel müşterilerine sunmaktadır. Bu kapsamda Kredi Kayıt Bürosu ortağı olarak işletme sahiplerinin ilgili alandaki kredi notlarını öğrenebilmesi olanağını da Vakıfbank sağlamaktadır.

Bu kapsamda risk raporu için Riskim boşluk T.C. kimlik no yahut vergi kimlik numarasının son 4 hanesini ekleyerek 4552’ye atılacak olan kısa mesaj ile risk sorgusu yapılabilmektedir.

Çek raposu için ise Cekim boşluk T.C. kimlik no veya vergi kimlik numarasının son 4 hanesini yazarak 4552’ye kısa mesaj atarak çek raporu alınabşlmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir