Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Yapı Kredi Sigortalı İhtiyaç Kredileri

Yapı Kredi Sigortalı İhtiyaç Kredileri

Hayatın insana neler getireceği bilinmemektedir. Ancak geleceği planlayarak, ailesini ve sevdiklerini gelebilecek olan tehlikelerden korumak isteyenler bugün sigorta şirketlerinden sigorta alarak, çeşitli güçlükleri güvenceye alabilmektedir. Bu sigortalar kapsamında gelir güvencesi, sağlık güvencesi, konut güvencesi ve daha birçok türde güvence sağlanabilmektedir. Eğer dilerseniz almış olduğunuz banka kredilerini dahi teminat kapsamına alarak gelecekte oluşabilecek geri ödeme zorluklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

YAPI KREDİ BANKASI’NDAN KREDİLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Yapı Kredi Bankası, sigortalanabilen ihtiyaç kredisi ile geleceğe emin adımlarla yürümek isteyenlere avantajlı olanaklar sağlamaktadır. 

ÖZELLİKLERİ;

Sigortalı ihtiyaç kredisi uygulaması kapsamında, kredi kullanan kişinin vefatı durumunda sigorta şirketi bu borcun aile bireylerine tahakkuk etmemesi ve ödeme zorluğu yaşamaması için doğrudan bankaya kredi borcunun tazminat ödemesini yapar. Eğer bankaya yapılan ödeme sonrasında ayrıca kalan fazla bir tutar varsa bu tutar da ilgili kişinin yasal vasilerine ödenir.

Tavsiye :  Kredi Öderken İkinci Kez Bankadan Kredi Çekilir mi?

Tam ve daimi maluliyet gibi durumların söz konusu olması durumunda sigorta şirketinin ödeyeceği tazminat sertifikada adı belirtilen sigortalıya doğrudan ödenmektir.

Kredi kullanımın söz konusu olduğu durumlarda azalan teminat ile ödemeler gerçekleştirilmektedir ve bu sayede kişi (sigortalı) zamanla azalan tutarlarda prim ödemesi yapmaktadır. 

Ödenecek olan primler vergi matrahından düşürülebilmekte ve bu sayede daha üşük vergi ödemesi yapılabilmektedir.

Uygulama kapsamında sağlanan sigorta kredi vadesi ile paraleldir ancak vadeden daha kısa süredeki sigorta poliçeleri için yıllık olarak yenileme yapılabilmektedir ve primler kredi kartı veya banka kartınızdan doğrudan temin edilmektedir.

BAŞVURULAR VE DETAYLI BİLGİ

Yapı Kredi Bankası’nın kredili hayat sigortası uygulamasından faydalanmak istiyorsanız size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek detaylı bilgi alabilir, başvuru dormunu doldurarak başvurunuzu doğrudan şubelerde gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruları 18-69 yaş aralığındaki herkes yapabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir