Anasayfa / Kredi Kartları / Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Ülkemizdeki zamlar ile birlikte bir çok kişinin ihtiyacı zor ulaşılabilir konumda kalmıştır. Araba, ev gibi ihtiyaçların artık lüks olduğu günümüzde günlük ihtiyaçlar da her gün gelen zamlar neticesinde pahalılaşmaya devam etmektedir. Bu tarz artışlardan ötürü insanlar ihtiyaçlarını karşılayamamakta ve yardım veya kredi yöntemine başvurmaktadır. Kredi yönteminde ülkemizde en çok kullanılan yöntem kredi kartı olarak gözükmektedir. 

Ülkemizde yirmi yıl önce yaygınlaşmaya başlayan ve o günden bugüne insanların cebinden asla eksilmeyen kredi kartları tüketicilere bir çok konuda avantaj sağlamakta. Yapılan harcamaları taksitlendirebilen kredi kartlarınız ile birlikte nakit ödemelerde yaşadığınız anlık para kayıplarını yaşamamaktasınız. Bunun dışında ise yaptığınız harcamalar için de önümüzdeki ay harcama üzerinden belirli bir faiz tarafınıza kesilmekte ve ödemenize eklenmektedir. 

Kredi kartları gün geçtikçe günlük hayatımızda yer ettiğinden daha fazla şekilde yer almaya devam etmiştir. Bundaki sebeplerden birincisi teknolojinin gelişmesi ve intenetin artık daha yaygın bir duruma geçiş yapması olarak gösterilebilir. Özellikle günümüzde kredi kartının artık en çok kullanıldığı alan olarak önümüze intenet alışverişi çıkıyor. 

Ülkemizde oldukça tartışılan birçok konu arasında önemli bir yer işgal eden intenet alışverişi konusunun sebebi ise intenet dolandırıcıları. Özellikle geçtiğimiz yıl intenet dolandırıcılarının sayısı oldukça artmış ve ülke çapında birçok şikayet ulaşım ve teknoloji bakanlığına ayrıca da polis kuvvetlerine ulaşmıştır. Son gelişmelerden sonra ise önce 30 Temmuz olarak belirtilen ancak daha sonra 31 Aralık’a uzatılan intenet bankacılığı için onay süreci gerçekleşmiştir. Kartını intenet alışverişine açmak isteyen kişiler için son tarih 31 Aralık. 

Tavsiye :  Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu 2017

YAPI KREDİ KARTIMI NASIL İNTERNET ALIŞVERİŞİNE AÇARIM ? 

Yapı Kredi bankası kredi kartını intenet alışverişine açma yöntemi olarak birçok teknik bulunmaktadır. Oldukça kolay olan bu işlemler ile birlikte kredi kartınızı intenet alışverişine açabilirsiniz. 

1.SMS Yöntemi

Yapı kredi bankası kredi kartınızı intenet alışverişine açmak için SMS yöntemini kullanabilirsiniz. Sadece “AÇIK” yazıp bir boşluk bırakın ve kartın üzerindeki müşteri numaranızı yazarak 4494’e kısa mesaj atın. Ardından kredi kartınız intenet bankacılığı için hazır durumda olacaktır.

2.Müşteri Hizmetleri Numarası Yöntemi

444 0 444 ile müşteri hizmetlerini arayıp işleminizi hemen yaptırabilirsiniz.

Ayrıca İntenet şubesi ile birlikte de işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir