Anasayfa / Gündem / Yeni Tarıma Teşvik paketi yolda! Yeni teşvik paketi içeriğinde neler var?

Yeni Tarıma Teşvik paketi yolda! Yeni teşvik paketi içeriğinde neler var?

Çiftçilerimizi sevindiren yeni teşvik içeriği gün yüzüne çıktı. Yeni Tarıma Teşvik paketi yolda!

Ekonomiyle ilgili pek çok düzenlemeye gidilmeye devam ediyor. Özellikle enflasyonun en önemli sebebi olan tarımsal üretimi artırabilmek adına teşvik paketinin açıklanacağı aktarılmakta.

Ülkemiz vatandaşlarının refah seviyesini artırabilmek için bu süreçte önemli adımlar atılıyor. Tarım ve hayvancılıkta üretimi artırabilmek için teşvik paketlerinden bir yenisinin daha haftaya açıklanacağı belirtiliyor. Paketle birlikte sektörde 15 milyar Türk Lirası gibi bir ilave değerin oluşturulacağı bilgisi verildi.

Artık her şey her yerde ekilmeyecek

Başbakan Binali Yıldırım tarafından olaya ilişkin açıklamalarda, her şeyin her yerde ekilmeyeceği belirtildi. Böylelikle artık alınan verimin de ciddi anlamda artırılması gibi bir amacın söz konusu olduğuna vurgu yapıldı.

Teşviklerin gelmesiyle birlikte aynı zamanda, hangi ürünün nerede yetişeceğinin planlamasının yapılacağının altı çizildi.

Tavsiye :  Gcm Forex ile Doğru Yatırım Nasıl Yapılır?

Yıldırım, “Esas olan hayvan varlığımızı artırmak. Damızlıkları, besiciliği kendimiz yapacağız, hayvan varlığımızı artıracağız” dedi. Yıldırım, teşviklerin her ay parça parça yerine ekim mevsiminin başında ve hasat sonu olmak üzere iki kerede verileceğini söyledi. Yıldırım, ilk kez işe gireceklerin sigortası dahil tüm giderlerini 12 ay hükümetin karşıladığını belirterek, “Geçen yıl dağa çıkan genç sayısı 4 bin 500 iken bu yıl verdiğimiz teşvikler nedeniyle bu sayı 400’e indi. Sizler daha çok sorumluluk alacaksınız biz daha fazla destek vereceğiz” dedi.

“Çok güzel bir teşvik programı hazırladık” sözleriyle anlatan Başbakan Yıldırım, “Bu teşvikleri devreye soktuğumuzda tarımın ülke ekonomisine katkısını kısa sürede 15 milyar lira artıracağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir