Anasayfa / Konut Kredisi / Ziraat Bankası 240 Ay Konut Kredisi ve Faiz Oranları ( UZUN VADE UYGUN FAİZ )

Ziraat Bankası 240 Ay Konut Kredisi ve Faiz Oranları ( UZUN VADE UYGUN FAİZ )

Kira ödemek kişinin hem maddi durumunu hem de mutlu bir yaşamın önüne geçmektedir. Kişi sözleşme üzerine dayalı olarak yaşamını sürdürmektedir. Bu durumda ev sahibi istediği gibi hareket edebilmekte ve ev sakinlerine sıkıntı yaşatabilmektedir. Evini değiştirmek isteyenler veya ev sahibi olmak isteyenler için özel Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası mevcuttur.

Banka, müşterilerini kira ödermiş gibi ev sahibi yapmaktadır. Düşük faiz ve uzun vadelerle sağlanan bu muazzam avantajlarla dolu kredi, kolaylıkla sağlanmaktadır. Kişi dilediği eve Ziraat Bankası sayesinde anında kavuşabilmektedir. İçeriğimizde 240 ay konut kredisi Ziraat Bankası detayları yer alacak.

Ziraat Bankası 240 ay vadeli konut kredisi

Ziraat Bankası, özellikle de 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında konut kredisi konusunda önemli adımlar atmıştır. Gayrimenkul projesi kapsamında 60 ay vadeye sıfır faizli krediler sağlanmıştır. Bu noktada çok düşük faizlerle krediler sağlanmıştır.

Banka, geçtiğimiz yıl bir ilki gerçekleştirerek 240 ay yani 20 yıl vadeli konut kredisi vermiştir. Bu noktada hem kamu bankalarının hem de özel bankaların önemli destekleri olduğu da rahatlıkla söylenebilmektedir.

Tavsiye :  Peşinatsız Konut Kredisi Kampanyaları ile Ev Sahibi Olun!

Ziraat Bankasının öne sürdüğü bu politikayla binlerce kişi ev sahibi olmuştur. Vatandaşların istediği evlerde oturabilmesi için sağlanan bu olanak bankayı çok önemli bir seviyeye taşımıştır. 240 ay konut kredisi Ziraat Bankası ile mümkün hale gelmiştir. Banka bu kredi için yüzde 0.79 faiz uygulaması yapmaktadır.

Geri ödeme planı

100.000 TL 240 ay vadeli konut kredisi için ödenecek toplam tutar 223.398.13 TL’dir. Aylık 930,83 TL taksit ödemesiyle bu krediye sahip olunmaktadır. Kredinin toplam faiz tutarı ise 123.398.13 TL’dir.

240 ay vadeli 200.000 Türk Lirası tutarındaki kredi için ödenecek toplam tutar 446.796.26 TL’dir. Toplam faiz ödemesi 246.796.26 TL ve aylık taksit tutarı ise 1861,65 TL’dir.

Kredi hakkında genel bilgiler

Konut kredisi, satın alınacak evin %80’ine kadar çekilebilmektedir. Mevzuat gereğince artık yüzde 20 oranında bir peşinat ödemesi gerçekleştirilmelidir. Kredi başvuruları, Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat resmi intenet sitesi, intenet şubesi, mobil uygulama, çağrı merkezi ve ATM’ler üzerinden alınmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir