Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Ve Faiz Oranları 2018

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Ve Faiz Oranları 2018

Günümüzde ve evlenmek için finansal desteğe çok ihtiyacı alan çiftler için Ziraat Bankası evlilik kredisi şartlarından yararlanarak faisiz bu evlilik kredisini kullanabilirler. 

Ziraat bankası faizsiz evlilik kredisi  için ilk önce en yakın şubeye başvurudua bulunmak gerekir. Banka görevlileri tarafından tüm sahip olunan koşullar değerlendirilerek, istenilen tutar kişiye verilir.  Her bankada olduğu gibi evlilk kredisi de diğer ihtiyaç kredileri ile benzerlik taşır. Sadece  faiz oranlarındaki düşük seviye bu krediyi daha cazip kılmaktadır. 

 Ziraat Bankası Kredisi Başvurusu

Evlenerek yeni bir hayata adım atacak olan genç çiftler, tüm masraflarını giderebilmeleri için belli bir miktarda maddi desteğe ihtiya. duyarlar. Bunun içn ise Ziraat Bankası evlilik kedisine başvuruda bulunarak, düşük faiz oranları ile istedikleri finansal desteğe sahip olabilirler. 

 Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası evlilik kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bazı şartlara sahip olmaları gerekir.  ilk aşamada gençlerin yaş aralığına bakılır. 18-24 yaş arası olmaları gerekir. Bankada bir çeyiz hesabının bulunması gerekir. Bu hesaba yatıracakları paralar doğrultusunda çekecekleir kredi tutarı da belli olacak. Evlenecek çiftlere ilk destek Devlet tarafından verilirken, ikinci destek de Ziraat bankası tarafından verilir. 

Tavsiye :  Ziraat Bank Kredi Başvurusu SMS ile Nasıl Yapılır?

 Evlenmek için maddi olanakları olmayan çiftler Ziraat Bankası’nın evlilikkredisinden faydalanmaları daha öncelikli olacak. Devlet destekli evlilik kredisi kullanan çiftler , kullandıkları bu kredinin ödemelerine 2019 yılında başlayacaklar. 

 Ziraat Bankasından Evlilik kredisi Nasıl Alınır?

1. Evlilik kredisi çeyiz hesabı açmak

2. İhtiyaç kredisi alınma şartı ile evlilik kredisi paketlerinden yararlanılmaktadır.  Uygun faiz oranları ve kolay ödeme imkanları ile evlilik kredisi için Ziraat Bankası tüm çiftlere pek çok yardımı bir defa da sunuyor.

 Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

TC Kimlik numarasının yazılı olduğu belge(Nüfus Cüzdanı,ehliyet, Pasaport)

Adres beyannamesive kendileine ait olan 3 ay içerisinde ödenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarından birinin bulunması gerekir. 

Ziraat bankasından çekeceğiniz evlilik kredisi içn herhangi bir kefil istenmemektedir. Ayrıca başvurular kesinlikle intenet üzerinden yapılamaz.  Ziraat bankasının herhangi bir şubesinden ve şahsi olarak yapılması gerekir. Yukarıda belirtilen bu evraklarla  şubelere gidilerek evlilik kredisi için başvuruda bulunulabilir. 

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuru Şartları için Tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir