Anasayfa / Araç Kredisi / Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi

Ekonomik olarak dalgalanmaların yaşandığı global finansal düzende, Türkiye’de ekonomiyi stabilize edebilmek adına önemli uygulamalara gitmektedir. Önek olarak döviz değerinin artması ve yerli paranın değer kaybetmesi nedeni ile yerli paranın piyasadaki arzının azaltılabilmesi adına vergi uygulamalarında şiddetlenme gözlemlenmektedir. Bu uygulamanın uzun vadede Türk Lirası’nın değerini arttırması beklenirken, öte yandan tüketiciler ise ağır vergi yükü nedeni ile harcamalarında ekstra birçok masrafa katlanmakta, dün 1 TL’ye alabildiği X nesnesi için bugün 3 TL ödemek durumunda kalmaktadır.

Özellikle yurtdışından ithal edilen ürünler en fazla vergi türüne maruz kalan ürünlerdir. Bunlar arasında en masraflısı ise bireysel tüketiciler adına otomobillerdir. Otomobil fiyatları Türkiye’de vergi uygulamaları nedeni ile bir hayli yüksek olduğundan, tüketiciler alacakları otomobiller için yüksek fiyatlar ödemekte, bu nedenle de birçok kişi hayalindeki otomobili alamayabilmektedir. Ancak bu duruma özel bir çözüm Ziraat Bankası tarafından getirilmiştir. Ziraat Bankası, komisyonsuz taşıt kredisi kampanyası ile hayalindeki taşıta sahip olmak isteyenlere taksitli ödemelerle araba alabilme imkanı vermektedir.

KOMİSYONSUZ TAŞIT KREDİSİ ZİRAAT’TE

Ziraat Bankası’nı taşıt kredileri arasında komisyonsuz seçeneği tercih edenler uygun faiz oranları, avantajlı vade seçenekleri ve esnek ödeme yolları ile dilediği sıfır veya ikinci el otomobile sahip olabilmektedir. Bu anlamda çok tercih edilen bir kredi uygulamasına imza atan ziraat bankası komisyonsuz taşıt kredisi ile birçok kişinin hayalini gerçekleştirmektedir.

Tavsiye :  Kredi Kartıyla Taksitle Araç Satılabilir mi?

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ

Kredi kapsamında maksimum 48 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır.

Kredi, alınacak olan taşıtın 50 bin TL’lik kısmının %70’i, 50 bin TL’yi aşan kısmının ise %50’si tutarında alınabilmektedir.

İkinci el taşıtlar için maksimum 5 yaşına kadar alım yapılabilmektedir.

Araç, kredi kullanımında bankaya rehin olarak verilir.

Kredi süresince KASKO ve hayat sigortası uygulanır.

Önek olarak Ziraat Bankası’ndan alınacak olan 60 bin TL tutarında, 48 ay vadeli komisyonsuz taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı %1.27’dir ve bu kapsamda bankaya aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı 1.771,54 TL’dir.

BAŞVURU

Başvurular doğrudan şubelerden yapılmaktadır ve;

T.C. nüfus cüzdanı

Gelir durumu gösterir belge

Başvuru formu

Sıfır taşıt için proforma fatura ve faturanın aslı

İkinci el taşıt için noterden 15 gün önce yapılmış satışlar için alım ve satım sözleşmesi ibraz edilerek ziraat bankası komisyonsuz taşıt kredisi başvurusu yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir