Anasayfa / Araç Kredisi / Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüketicilerin ihtiyaçları sonsuzdur. Haliyle de bu ihtiyaçların karşılanabilmesi için kişiler sahip oldukları finansal kaynakları ve finansal araçları kullanırlar. Bu kapsamda da ihtiyaçların karşılanabileceği maddi olanaklar söz konusu olmadığında, finansal kuruluşlar olarak bankalardan kredilendirme talep edilmektedir. 

Bankalar, tüketicilere çeşitli ihtiyaçlarına yönelik belli başlı kategorilerde krediler sağlamaktadır. Bunlar konut kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi olmak üzere sıralanabilir. Bu kapsamda bankalardan alınabilecek olan kredilerle bu türde ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Temel olarak bireysel ihtiyaç kredisi haricinde, konut ve taşıt kredisi kullanılırken, alınacak olan konut yahut taşıtın belirli bir tutarına kadar kredilendirme yapılmaktadır ve alınan konut yahut otomobil rehin olarak gösterilmektedir.

ZİRAAT BANKASI’NDAN ÇOK AVANTAJLI TAŞIT KREDİSİ

Hayalinizdeki otomobile sahip olmak istiyorsanız o halde ziraat bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında çok avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile otomobilinizi alabilirsiniz. Alacağınız otomobil sıfır kilometre veya ikinci el olsun kullanacağınız taşıt kredisi ile taksitlerinizi rahatça ödeyerek, otomobilinize sahip olabilirsiniz.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ:

Bu kredi sıfır kilometre veya 5 yaşına kadar olan ikinci el otomobiller için kullanılabilmektedir. Bu kapsamda da sıfır kilometre taşıt kredisi ve ikinci el taşıt kredisi birbirinden farklı olmaktadır.

Tavsiye :  İnternetten Araba Kredi Başvurusu Yapılabilir mi

48 aya kadar vade opsiyonu sağlanmaktadır.

Kredi ile birlikte vade süresince hayat sigortası ve KASKO uygulanmaktadır.

Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1.27’dir ve tüm vade seçenekleri ve kredi tutarları için aynıdır. Vade süresince faiz oranı sabittir.

Alınacak olan otomobilin 50 bin TL tutarındaki kısmı için %70, 50 bin TL üzerindeki kısmı için ise %50 oranında kredi kullanılabilmektedir.

Ayda bir veya üç ayda bir ödeme yapılabilmektedir.

BAŞVURULAR: 

Taşıt kredisi teminat gerektiren bir kredi türü olduğundan ziraat bankası taşıt kredisi başvurusu ile kredi almak için doğrudan şubelerden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu kapsamda bankaya ibraz edilmesi gereken belgeler ise;

-Taşıt kredisi başvuru formu

-T.C. nüfus cüzdanı

-Son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi

-Sıfır taşıtlar için alınacak olan taşıtın proforma faturası ve asıl faturası

-İkinci el taşıtlar için noterde onaylanmış15 gün önce yapılan satışlar için alınmış alım satım sözleşmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir