Anasayfa / Araç Kredisi / Ziraat Katılım’dan 25.000 TL Taşıt Finansmanı Kampanyası Başvuru Şartları ve Detayları

Ziraat Katılım’dan 25.000 TL Taşıt Finansmanı Kampanyası Başvuru Şartları ve Detayları

Yeni bir taşıt almak istiyorsanız finansmanınız Ziraat Katılım’dan! 25 bin TL’ye kadar taşıt finansmanı için başvurunuzu siz de hemen Ziraat Katılım’a yapabilirsiniz.

Bankacılık sistemi içerisinde mevduat bankaları ve katılım bankaları başlıca bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet veren bankalardır. Bu iki banka arasındaki temel farklılık ise faiz uygulamalarından meydana gelmektedir. Mevduat bankaları vadeli mevduat hesaplarına ve kredi borçlanmalarına faiz oranı üzerinden uygulama yaparken, katılım bankaları ise bir faiz uygulaması yapmaksızın kâr payı oranı üzerinden gelir elde etmektedir. Bu nedenle de bireysel müşterilerin banka tercihinde eğer faiz oranı uygulaması olması istenmiyorsa genelde katılım bankaları tercih edilmektedir. Katılım bankaları, mevduat bankalarına benzer şekilde kredilendirme vermektedir ve aslında temelde ciddi bir farklılık yoktur. Yalnızca katılım bankalarının finansman şekli bir nebze farklıdır.

Katılım bankaları, tüketicinin satın alacağı nesneyi yahut hizmeti doğrudan finanse eder ve bu kapsamda yaptığı ödemeyi de tüketiciye bir borç olarak kaydeder. Sanki ürünün satıcısı gibi davranan katılım bankası, bu ürüne yahut hizmete bir miktar kâr payı oranı ekler ve daha sonra krediyi bu şekilde taksitli olarak kişiye tahsis eder. Kişi de tıpkı mevduat bankalarındaki kredilendirmelerde olduğu gibi bankaya belirli bir vade süresince aylık taksitlerle borcunu geri öder. 

Tavsiye :  Şekerbank Ticari Taşıt Kredisi Şartları ve Avantajları

ZİRAAT KATILIMDAN TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI!

Türkiye’de katılım bankaları arasında adından sıkça söz ettiren Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile siz de ihtiyacınız olan finansmanı elde edebilirsiniz. Yeni bir taşıt satın almak için ihtiyacınız olan finansal kaynağı sağlamak konusunda oldukça avantajlı fırsatlar sunan ziraat katılım taşıt finansmanı kar payı oranları oldukça düşüktür ve böylelikle hem hayalinizdeki arabaya sahip olabilir hem de çok kolay bir ödeme imkanına sahip olursunuz.

TAŞIT FİNANSMANININ DETAYLARI:

Banka alınacak olan finansmanda kasko uygulaması yaptıranlara %1.25, kasko uygulaması yaptırmayanlara ise %1.29 kâr payı oranı uygulamaktadır.

Bankadan alacağınız taşıt finansmanı için tarafınıza sunulan vade süresi ise 48 aydır.

BAŞVURULAR

Eğer siz de Ziraat Katılım Bankası’ndan taşıt finansmanı almak istiyorsanız o halde başvuru yapmak oldukça kolaydır. Şimdi size en yakın Ziraat Katılım şubesine giderek taşıt finansmanı başvurusu yapabilirsiniz. Başvurularınızda bankaya ibraz etmeniz gereken belgeler ise;

T.C. kimlik belgesi

Gelir belgesi

Son 3 aya ait ikametgah belgesi

Alınacak taşıta ilişkin son 15 gün içerisinde noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi veya proforma fatura.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir