Anasayfa / Araç Kredisi / Ziraat Katılım’dan 30.000 TL Taşıt Finansmanı Başvurusu ve Ödeme Planı Detayları

Ziraat Katılım’dan 30.000 TL Taşıt Finansmanı Başvurusu ve Ödeme Planı Detayları

Katılım bankaları tüketicilere faizsiz kredi veren finansal kuruluşlardır. Bu bankalar faiz oranı yerine kâr payı uygulaması yaparlar. Yani tüketiciler ödeme yapacakları birime banka aracılığı ile doğrudan ödeme talimatı verirler ve bankalar da bu ödemeyi yaptıkan sonra, kişi ürün ve hizmeti alır. Bu kapsamda yapılan ödemeyi de kâr payı eklenmiş bir şekilde bankaya geri öderler. Özellikle faiz uygulamalarından kaçınan islami kuralları önemseyen bireyler için çok avantajlı olan bu yöntem ile birçok ihtiyacınızı finanse edebilmeniz mümkündür.

Türkiye’de bu anlamda hizmet veren beş adet katılım bankası bulunmaktadır. Bu bankalar hem kurumsal hem de bireysel müşterileri için faizsiz kredi olanakları sağlamaktadır. Ziraat Katılım Bankası’da bunlardan birisi olarak hizmet vermektedir. Hem çok avantajlı kâr payı oranları uygulamakta hem de esnek ödeme imkanları sunmaktadır.

ZİRAAT KATILIM’DAN FAİZSİZ TAŞIT KREDİSİ

Ziraat Katılım, faizsiz bankacılık hizmetleri aracılığı ile faizsiz olarak taşıt kredisi sunmaktadır. Banka sağladığı bu taşıt finansmanı aracılığı ile otomobil almak isteyen ancak yeterli finansal kaynağı olmayanlara destek olmaktadır. Kâr payı ekleyerek taşıt kredisi geri ödemelerinde kolaylık sağlayan Ziraat Katılım’ın bu kredi olanağından faydalanarak hayalinizdeki otomobile sahip olabilirsiniz.

KREDİNİN ÖZELLİKLERİ

Ziraat Katılım, taşıt finansmanı kar payı oranları %1.12 ile %1.20 arasında değişmektedir.

Bankanın uyguladığı kâr payı oranları tercih edilen vade süresine göre farklılık göstermektedir. Önek olarak 36 aya kadar vade için %1.20 kar payı oranı uygulanırken, 36-48 aya kadar vade için %1.15 kar payı oranı uygulanmaktadır.

Tavsiye :  Akbank Toyota Taşıt Kredisi Kampanyası

Maksimum 48 aya kadar vadelendirme mümkündür.

Alınacak olan taşıt ister sıfır ister ikinci el olsun; taşıtın fiyatının 50 bin TL’ye kadar olan kısmının %70’i, 50 bin TL’yi aşan kısmın ise %50’sine kadar kredilendirme yapılabilmektedir. 

Banka taşıt kredisi için kefil talep etmemektedir ancak değerlendirmeler neticesinde kefil talep edebilme olasılığı da şubelere göre farklılık göstermektedir.

ÖDEME PLANI ÖRNEĞİ

Taşıt kredisi kampanyası kapsamında ziraat katılım bankası tarafından tahsis edilecek krediye ilişkin hesaplama işlemini şu şekilde gerçekleştirebiliriz.

Ziraat Katılım Bankası’ndan alınacak olan 30 bin TL tutarında 48 ay vadeli taşıt kredisi için %1.15 kâr payı uygulanmaktadır. Bu kapsamda da bankaya aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı 858,84 TL’dir Vade sonundaki toplam ödeme tutarı ise bu durumda 41.224,32 TL’dir.

BAŞVURU

Ziraat Katılım Bankası’na taşıt finansmanı başvurusu yapmak için size en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine;

-T.C. kimlik belgeniz

-Gelir durumu gösterir belgeniz

-Son 3 aya ait ikametgah belgeniz

-Alınacak olan taşıtın proforma faturası veya ikinci el ise noterde son 15 gün içerisinde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi ile giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir