Anasayfa / Gündem / 2018 Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Bankalar Ve Taksit Sayıları ( Fiyat Karşılaştırması )

2018 Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Bankalar Ve Taksit Sayıları ( Fiyat Karşılaştırması )

Araç sahipleri her yıl belli dönemlerde zorunlu trafik sigortasını yaptırırlar. Aracın markası ve modeline göre ödenecek zorunlu trafik sigortası ücreti de farklılık gösterir. Zorunlu trafik sigortası olabilecek her türlü kaza sonucunda karşı tarafın maddi hasarını teminat altına alır. Bu nedenle Emniyet Genel Müdürlüğü her araca mutlaka zorunlu trafik sigortasını şart koşmuştur. 

Bankalar Trafik Sigortası Yapıyor mu?

Sayfa İçerikleri

  Geçtiğimiz yıllarda zorunlu trafik sigortasını sadece sigorta şirketleri yapıyordur. Son yıllarda ise bazı bankalar zorunlu trafik sigortası yaparak sürücülerin yoğunluğunu da azaltıyor. En uygun sigorta uygulması yapan bankalar araç sahiplerinin tek tercihi olmaktadır. 

 Araç sahipleri yıl içeriisnde araçları ile ilgili bir çok yere ödeme yaptıkları için sigorta poliçeleri için daha uygun bankalar arıyorlar. Zorunlu yapılması gereken bir sigorta türü olduğu için her aracın belli periyortlarda sigortalarının yenilenmesi gerekiyor. 

 Geçtiğimiz günlerde zorunlu trafik sigortasına faklı bir boyut getirlimişti. Sürücünün yaptığı kazalar ve aldığı cezalara göre sigorta ücreti de belirlenecek. Kazası ve trafik cezası fazla olan bir sürücünün ödeyeceği zorunlu trafik sigortası diğer sürücülere göre daha fazla olacak.

Tavsiye :  Şeker Fabrikasında Şeker Pancarı Ödemeleri Başladı Kesin bilgi!

Trafik Sigortası Yapan Bankalar

 Trafiğe çıkmadan önce mutlaka zorunlu olan trafik sigortasını yaptırmayı atlamayın. Hem kendinizi hemde karşınızdaki sürücüyü güvence altına alın. Zorunlu trafik sigortası yapan bazı bankalar vardır.

 Ziraat Bankası

Garanti Bankası

 Akbank

Türkiye Halk Bankası

QNB Finansbank

İş Bankası

 PTT şubelerinden de zorunlu trafik sigortası poliçeniiz yaptırabilirsiniz.  Belirtilen bankalar aracılığı ile sürücüler çok daha kolay şartlarda zorunlu trafik sigortasını yaptırabilecekler. 

 Zorunlu trafik sigortası 2918 sayılı karayolları trafik kanunu’na tabi olan zorunlu bir sigorta ürünüdür. Araç sahipleri istedikleri bankadan zorunlu trafik sigortası bedellerini ödeyerek poliçelerini yenileyebilirler. Trafik sigortası olmayan bir aracın alışı ve satışı yapılamaz. 

 Her banka kendilerinin belirlediği sigorta ücreti ile müşterilerine hizmet veriyor. Bazı bankalar sigorta poliçesini yenilerken, sigorta şirketleri halen araçalara zorunlu trafik sigortası uygulmasına  düzenli şekilde devam ediyor. 

 Ancak kişilerin tercihleri sigorta yapan bankaların olmasıdır. bankalar  araç sahibi olan müşterilerine her türlü kolaylığı sağlıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir